calendararrow-rightfacebookreturntick

Jak parkują kobiety? Stereotypy a statystyki

18.05.2017

Kto z nas nie słyszał o przygodach kobiet za kierownicą? W sieci codziennie pojawiają się nagrania nieudolnych prób parkowania czy jazdy pod prąd, choć paniom obrywa się również za poprawianie makijażu na światłach oraz częste rozmawianie przez telefon. Wszystkie wymienione sytuacje to - wbrew powszechnemu przekonaniu - przypadki marginalne. Statystyki wyraźnie pokazują, że kobiety są kierowcami bardzo mądrymi i traktują bezpieczeństwo na drodze jako absolutny priorytet. Z danych za rok 2015, udostępnionych przez Komendę Główną Policji, wynika, iż kobiety powodują wypadki ponad czterokrotnie rzadziej niż mężczyźni (ok. 20% wszystkich kolizji). Jeśli ograniczymy tą statystykę do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, kobiety są odpowiedzialne już tylko 10% z nich.

Czytaj więcej

Dlaczego sprawne parkowanie jest tak ważne?

18.05.2017

Prawidłowe parkowanie - a zwłaszcza parkowanie równoległe - od lat jest problemem ogromnej rzeszy kierowców. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Manewr parkowania wymaga od kierowcy nie tylko skupienia i precyzji, ale też wyczucia odległości i dobrej orientacji w przestrzeni. Nie bez znaczenia jest również znajomość własnego samochodu. Biorąc pod uwagę powyższe “wymagania”, trudno się dziwić, że parkowanie równoległe tak wielu osobom spędza sen z powiek. Niestety, w zatłoczonych centrach miast jest to często jedyny sposób na znalezienie choćby odrobiny miejsca.

Czytaj więcej

Wzrost cen na miejskich parkingach?

18.05.2017

Parkowanie w centrum dużego miasta już wkrótce może stać się znacznie droższe. Mimo iż samorządy nie przewidują żadnych podwyżek, rząd planuje uwolnić stawki za parkowanie. W efekcie, kierowcy mogą już wkrótce zapłacić nawet 6 zł za jedną godzinę parkowania. Taki scenariusz nie jest pewny, ale z pewnością realny. Jak bardzo? Odpowiedzi spróbujemy udzielić w poniższym wpisie.

Czytaj więcej